WEMARK: Blockchain ve Fotoğrafçılık

Blockchain ve Fotoğrafçılık

ICO Güven Seviyesi 81%

Daha önceki Wemark yazımızı okuduğunuzu göz önünde bulunarak yazılarıma devam etmek istiyorum.Wemark aslında block zinciri teknolojisini stok sistemi ile entegre ederek bunu fotoğrafçılık alanına itmek istiyor. Bu platformlarda güven çok önemlidir ve Wemark bu güveni blok zincieri teknolojisi ile kullanıcılarına aşılıyor gibi görünüyor. 

Wemark bu eşsiz özelliği ile fotoğrafçıları ve sanatçıları müşterileri ile buluşturuyor. Bunun yanı sıra dijital içeriğin sabit ve stabil olmayan dağıtımını desteklemek için blok zinciri teknolojisini kullanarak bu sistemi eşsiz kılıyor. Fotoğrafçıların uğraşması gereken tonlarca prosedür var ve bu prosedürler gerçekten baş ağrıtıyor. Wemark kendi ekosistemi içinde bu tarz baş ağrıtan prosedürleri blok zinciri teknolojisi yardımı ile çözerek hem fotoğrafçılara hem de müşterilere oldukça tercih edilebilir bir ekosistem sunuyor.

iŞLEYİŞ

Fotoğrafçılar fotoğraflarını aralarında herhangi bir aracı olmadan doğrudan müşterilerine ulaştırır.Bu sebeple müşteriler daha iyi fiyatlarla güvenli bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilirler..

Kazanım

Fotoğrafçılar prosedürleri aştıkları için daha fazla gelir elde etme imkanına sahip olurlar. Doğrudan müşterilerle muhattap olurlar ve herhangi bir ekstra ücret ödemezler.

öDEME SİSTEMİ

Wemark kendi içinde ödemelerini gerçekleştirirken kendine ait olan token birimini kullanır.Ödemeler WMK tokeni kullanılarak yapılır

Günümüzde fotoğrafçılar telif hakkı yasaları ile çok uğraşmaktadırlar.Bu baş ağrıtıcı sorunlar Wemark sistemi ile son buluyor. Wemark , fotoğrafçılara fotoğraflarını kendi üzerlerine veya sattıkları müşterilerin üzerilerine lisanslamak gibi tamamen korsanı ortadan kaldıran bir sistemi sunuyor. Bu sistem korsan destekleyicilerinin hiç hoşuna gitmeyecektir.Bu sistem aslında çok basit bir algoritmayla çalışıyor. İlk olarak, işi doğrudan kullanıcıya lisanslayabilir veya ajans ve içerik marketini güvenli bir şekilde kullanabilirler. 

Bunun yanından kendi halinde çalışan fotoğrafçılar, özellikle yeni başlayanlar, marka bilinirliğinden yoksundur ve belirli bir kitleye ulaşmak oldukça zorlaşıyor. Wemark bu fotoğrafçıları da destekleyerek kendi kitlesine ulaşmaları için onlara bir fırsat verir. Genelde müşteriler fotoğrafçılardan almak yerine direkt olarak ajanslara ulaşırlar.Bu yol ile fotoğrafçıların daha fazla müşteri bulması mümkün olacak ve Wemark platformunda bulunan fotoğrafçılar bu sayede daha fazla tanınacaklardır. Ödemeler platform para birimi olan WMK ile yapılacak ve bu para birimi her ödeme ile birlikte arzını daha fazla yükselterek değer kazanacaktır. Belki bir gün elinizde bulunan 1 dolarlık WMK ertesi gün uyandığınızda 2 dolar olacaktır.Bunu tamamen sistemin arzı belirlemektedir.

Kurucu Takım

Projenin kurucu takımı hakkında kısa bilgiler

Tai Kaish

CEo

Tai, İsrail’in en iyi markaları, organizasyonları ve girişimleri için dijital pazarlama ve büyüme pazarında 10 yılı aşkın bir deneyime sahiptir.

Pavel Elkind

CTO

Yazılım mühendisliği ve yönetiminde 10 yılı aşkın deneyime sahip bir teknolojik lider. Pavel eski bir Ar-Ge Direktörü ve 50’den fazla çalışanı ile yakın zamanda satın alınan İsrailli bir start-up şirketinin ilk çalışanlarından biridir.

Roy Meirom

VP İş Geliştirme

Roy, stratejik ortaklıklar ve iş geliştirme stratejileri oluşturma konusunda yılların deneyimine sahip bir seri girişimcidir. O, önemli iş zorluklarına endüstri anlayışları ve pragmatik çözümler getirdiği kanıtlanmış geçmişi ile büyüme odaklı ve sonuç odaklı bir liderdir.

QUOTE / ALINTI

https://www.wemark.com/about

ÖZET OLARAK

Proje gerçekten güzel bir zemin üzerine kurulmuş ve fotoğraf alanında ilgili olan satıcı-alıcı olarak farketmezsizin insanların ilgisini çekmektedir.Proje kesinlikle kendi içerisinden değerlenecektir ancak bunun ne zaman olacağını anlamak güç.Sizleri için araştırma yaptım ve bu sonuçlara ulaştım. Wemark incelememizin sonuna geldik.Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir !

Post Author: icohaberleri

icohaberleri

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
icohaberleriBuğra KorkutMustafa Güner Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Buğra Korkut
Guest
Buğra Korkut

Yatırım yapma yöntemi nedir?

Mustafa Güner
Guest
Mustafa Güner

Ekip ve danışmanlar çok kalabalık ve profesyonel gözüküyor. Düşündükleri platform da hoşuma gitti.