Smart Containers’ın Teknik Yönleri

Smart Containers

ICO Güven Seviyesi 83%

Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisi kesinlikle çok daha popüler hale geliyor, bu yüzden şirketlerin blockchain teknolojisini de dahil etmeyi tercih etmeleri, günümüzde sürpriz olmaktan çıktı. Ancak, Smart Containers kesinlikle geri kalanıyla tamamen farklı bir şey sunmaya çalışıyorlar, çünkü bunlar tamamen lojistik sektörünün belirli bir yönüne odaklanıyor ve gerçek potansiyeli olan bir yön.

Bu, konteynerleri kendi işlerinin bir parçası olarak kullanan şirketlere yardımcı olmaya odaklanan bir lojistik ve blockchain şirketidir. Şirketlere, sonuçta taşıdıkları ürünlere bağlı olarak, mükemmel bir kontrol sıcaklığına sahip konteyner çözümleri sunmaları için bir dizi IoT sensörlerini bir araya getirmek istediklerini belirtiyorlar.Kuşkusuz bazı durumlarda yararlı olabilir. Örneğin gıda ve hatta ilaçların sevkiyatları yapılırken sıcaklık çok önemli bir faktördür. Bu teknolojisi burada kritik bir öneme sahip olur ve çözüm getirebilir. Sonuçta, hasar görmemesi için uygun sıcaklıkta tutulmaları gerekir.

Bir ulusun ekonomisinde oynadığı rol lojistiği çok önemlidir, ancak bir nakliyatın gerçekleşmesi için gereken süreç oldukça zordur, başarılı bir nakliyat için yaklaşık 200’den fazla belgenin onaylanması gerekir. Bu tedarik zinciri sürecinde oldukça sıkıcıdır, teslimat sürecini yavaşlatır ve verimliliği engeller. Ek olarak, mevcut sistemler için bir konteynerin ilerlemesini gerçek zamanlı olarak takip etme zorluğu. Küresel ticaretin canlı teli olarak lojistik, malların ve hizmetlerin bir ülke içinde ve dışında taşınmasını engellemeye ihtiyaç vardır. Smart Containers, temel teknoloji olan blockchain ve IoT altyapısına dayanan ilk otonom konteyneri sağlamak için lojistik endüstrisindeki ezberi bozmak için burada. Smart Containers, sıkıcı evrak işlerini ortadan kaldırmayı, maliyeti en aza indirmeyi, nakliye gecikmelerini ve verimliliği artırmayı önermektedir.

Teknik Yönleri

Tüm bunları başarmak için, firmaların hem konteynerin hareketlerini izlemelerini hem de yolda olup olmadıklarını yakından takip etmelerini kolaylaştırmayı planlıyor. Bu, şirketler için lojistik açıdan açık bir avantaj olacak ve blok zinciri sayesinde tamamen mümkün hale getirildi.

Tabii ki, blockchain, lojistik endüstrisinin çeşitli yönlerini merkezileştirmeye yardım ederken merkezi olmayan bir yaklaşım sunabilir. Bunun nedeni, konteynere ve onun hareketlerine ilişkin tüm bilginin, son kullanıcının istediği zaman bu bilgiye bakacak bir pozisyonda olduğu kağıt parçalarından ziyade blok zincirde depolanmasıdır.

Ayrıca, blok zincirinin üzerine yerleştirilebileceğinden ve faturacının kendisi platformdaki kripto para birimi kullanılarak ödenebileceğinden, faturalandırma yönünün blok zinciri yoluyla tamamlanma olasılığı da vardır. Platformdan bahsetmişken, Ethereum üzerine inşa edilmiştir, bu sayede platform üzerine ilave yük olmaksızın güvenlik ve ölçeklenebilirlik özellikleri gelir.

Buna ek olarak, belki de asıl işlere, olayların lojistik yönü ile yardımcı olan üçüncü taraflarla entegre olmak mümkün olacaktır. Bu, tüm tarafların her zaman mutlak kolaylık ile neler olup bittiğini takip etmesini sağlayacaktır.

Son olarak, konteyner blok sıcaklığını kontrol edip düzenleyen özel bir teknoloji parçasını da yaratıyorlar. Amaç, farklı malları ısıdan korumak ve böylece nakliye sırasında hasar görmemek, dolayısıyla bu konuya bağlı olarak ortaya çıkan ek maliyetleri ortadan kaldırmaktır.Projeyle bir teknolojinin sağladığı avantajlar herkesin görebileceği kadar açıktır. Gönderiyi herhangi bir noktada takip etmeyi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda blockchaine yerleştirilen tüm bilgilerin ek güvenliği de vardır. Buna ek olarak, kripto para birimi üzerinden otomatik faturalandırma da oldukça etkileyici bir gelişmedir ve her şeyin bu şekilde ele alındığı para birimleri arasındaki döviz kurları hakkında endişelenmenize gerek olmadığı göz önüne alındığında neden etkili olduğunu anlayacaksınız. 

Post Author: icohaberleri

icohaberleri

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
icohaberleriKenan Avcıcointurk Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
cointurk
Member
cointurk

Niş bir sektörde ihtiyaçları görebilecek seviyede bir projeymiş.

Kenan Avcı
Guest
Kenan Avcı

Projenin geleceği gıda ve ilaç firmalarına bağlı. İyi mi kötü mü bilemedim