Quadrant Protocol:Veri Dünyasında Devrim

Quadrant Protocol:Veri Dünyasında Bir Devrim

ICO Güven Seviyesi 89%

Merhaba arkadaşlar umarım iyisinizdir.Karşınıza yeni bir ICO projesi ile çıkıyoruz.Bu projenin adı Quadrant Protocol olmakla birlikte birçok sıkıntıya çare olabileceğini düşünüyorum.Günümüzde yer alan veritabanlarına gerçekliği sağlamak için çok astronomik rakamlarda gerçek veri gereklidir ve günümüzde bu veritabanlarını elde etmek oldukça zordur.Bu da şirketin kendi bünyesinde finansal sorunlara yol açabilecek bir durumdur. Şirketlerin kendi verilerini toplaması modern dünyada çok uğraştırıcı olabiliyor.

Beni takip eden şahısların bildiği üzere veri sistemleri hakkında birçok ICO inceledim ve bunların üzerinde durdum.Çünkü veri sistemleri geleceğimiz için çok önemli bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır.Çoğu otorite verileri geleceğin toryumu olarak nitelemektedirler.Bunun birçok sebebi olmakla birlikte en çok karşımıza çıkanı verilerin geleceği tahmin etme yeteneğini olmasıdır , evet yanlış duymadınız tam anlamı ile bu şekilde tasvir edilebilir.Eğer veriler uygun formüller ve metodlarla birbirleri ile ilişkilendirilirse gelecekte olacak olayların bir ön izlenimi kişilerin önüne sunulabilir.Bu seneryolar ile birlikte alınacak önlemler güzel ve tahminlenebilir bir gelecek anlamına gelmektedir.

Bunun yanında kalitesiz verilerden bahsetmesek olmaz.Kalitesiz veriler iş gücü ve zaman kaybı olarak firmalara,kişilere veya şirketlere yansır.Kalitesiz verilerle yapılan analizler sonucu yanlış tahminleme olayları yaratılmaktadır.Bu yaratılan yanlış tahminleme olayları uzun vadeli olarak şirketlere büyük zararlar verebilir.

Veritabanı basit olarak bilgi depolayan bir yazılımdır.2007 yılında yapılan bir araştırmaya göre veritabanı depolayan şirketlerin veritabanı depolamayan şirketelre göre daha uzun süre sıcak piyasada bulunduğu tespit edilmiştir.Bu araştırma lojistik ve tedarik zinciri platformları baz alınarak yapılmıştır.

Bir örnek vermek gerekirse;İki tane şirket düşünün.Bir tanesi elinde birçok veri bulunan ve yıllardır bu işi yapan bir lojistik şirketi.Diğeri ise bu işe yeni başlayan maddi anlamda güçlü ama elinde hiçbir veri olmayan bir şirket.Veri sahibi şirket yeni başlayan şirketi lojistik anlamda tabiri caizse ezecektir.Bunu anlamak zor olmasa gerek.Çünkü veriye aynı zamanda tecrübelerin matematik diline dökülmüş hali demek hiç yanlış bir tabir olmaz.

Veri Dünyasındaki Sorunlar

Veri dünyasındaki en büyük sorun aslında doğru verinin ulaşılabilirliğidir.Doğru veriye ulaşmak günümüzde çok zor bir vaka halini almıştır.Şirketler uygun verilere ulaşmak için milyon dolarlar harcamanın yanı sıra bir sürü zamanını çöpe atıyor.Quadrant Protocol’un hedefi, bu uygun ve doğru veri kaynaklarını eşlemek ve bu çözümi işlemlerini kolaylıkla sağlamaktır.Quadrant Protocol veri damgalama işlemi sayesinde verinin güvenirliğini ve doğruluğunu kanıtlayacaktır.

Damgalama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Quadrant Protocol blok zinciri teknolojisini kullanarak verilere kendi atadığı otomatik kodlar ile akıllı sözleşmelere entegre bir şekilde birbirine bağlar ve bu verilere özel bir kod oluşturur.İşte bu işleme damgalama işlemi adı verilir.Bu işlemler sayesinde ortaya çok sade ve güvenilir bir platform çıkar. Veriler son derece güvenilir ve doğru olarak istenilen yerlere iletilebilir.

Quadrant Protocol verilere kimlik doğrulama özelliği ekleyerek veri tabanı şirketleri arasında dünyada büyük bir öncü olmuştur. Yani oluşturulan her veri bir damgaya sahip olacak ve bu verinin aynı kan damarlarına takılan mikroçipler gibi yolculuğu sonuna kadar takip edilebilecek ve gerektiği durumlarda müdahale edilebilecektir.Bu sistem hem üretici hem tüketiciyi güvence altına alarak bence bir çığır niteliğindedir.

Quadrant Protocol gelecekte çok değerlenecek bu veri piyasasına hızlı ve yenilikçi bir giriş yaparak adını duyuracağa benziyor.Bu sistem sayesinde verilerin başı boş olarak işlem yapması engellenecek ve daha doğru sonuçlar firmaların veya kişilerin önüne sunulacaktır.Tavsiye vermiyoruz ancak incelemek isterseniz aşağıdaki linkler yardımı ile proje hakkında(genellikle ingilizce) daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.Quadrant Protocol’un biraz daha üzerinde durmak istiyorum.Önümüzdeki günlerde yazılarıma devam edeceğim , okuduğunuz için teşekkür ederim.

Yatırım yapmayı ne bekliyorsun ?

 Eğer beğendiysen daha fazla bekleme !

Post Author: icohaberleri

icohaberleri

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
icohaberleriKriptoDunyasiPatlıcan Hasan Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Patlıcan Hasan
Guest
Patlıcan Hasan

güzel bir ico’ya benziyo sanırım ethereum ile yatırım yapılıyor.

KriptoDunyasi
Member
KriptoDunyasi

Proje ico da iken yatırım yaptım. Hep beraber neler olacak bekleyip göreceğiz.