PDATA: Kişisel Verilerinizde Güvenlik ve Ticaret

PDATA: Kişisel Verilerinizde Güvenlik ve Ticaret

ICI Güven Seviyesi 77%

Hepimizin ticarete az çok ilgisi vardır. Bu herhangi bir şeyin ticareti olabilir, fakat düşünüldüğü kadar basit bir iş değildir. Öncelikle belirlemeniz gereken şey hedef kitlenizdir. Girdiğiniz sektördeki potansiyel müşterilerinizin isteklerini ve sıkıntılarını bilmek, onlardan geri dönüşler almak son derece kritik önem taşımaktadır. Bunu bilen ve önemseyen şirketler, bu noktada yapılan analizlere çok önem vermekteler. İşin temeli ise verilerden geçmektedir. Şirketlerin verileri sağladığı kaynaklar genellikle veri aracıları oluyor. Veri aracıların yaptığı iş ise çoğu ülkelerin yasalarına göre (ki bu yasalar genelde uygulanmamakta) illegaldir. 

Çünkü insanların kişisel bilgilerini çalmaktalar ve ihtiyacı olan şirketlere göndermektedirler. Bunu şirketler de bilmekte, fakat ihtiyacınızı giderdikten sonra yöntemin ne önemi var? İşin bu tarafında şirket açısından bir problem olmamasına rağmen, müşteri açısından can sıkan bir durumdan söz edebiliriz. Örnek vermek gerekirse herhangi bir alışverişinizde kullandığınız telefon numaranız veya mailiniz, daha sonra size bir sürü ilgilenmediğiniz promosyon mesajları ve mailleri ile geri dönmekte.

Üstelik bundan hiçbir kazancınız olmadan. Bu sistem şirketler açısından faydalı gibi görünebilir. Fakat kontrolsüz bir sistemdir ve tek faydası veri aracılarınadır. Neden derseniz, satılan bilgilerin bir çoğu rastgeledir ve gerçek hedef kitlesiyle pek alakası yoktur. Maliyet/verim oranına bakacak olursanız gerçekten efektif bir sistem olmadığından söz edebiliriz.

Çözüm:PDATA TOKEN

Hemen hemen her sektörde komisyoncular ve aracılar vardır.Komisyoncular ve aracılar ortadan kaldırıldığında satıcı ve alıcıaçısından ekstra bir parasal avantajdan bahsedebiliriz.Blockchain tabanlı Opiria platformunu kullanan proje, işte tamda bu noktada devreye girip aracıları ortadan kaldırıyor. Kişiselverilerini pazarlamak isteyenler direkt olarak alıcı şirketlerlemuhatap olacaktır. Müşteriler kişisel verilerini pazarlarkenbırakın çalıntıyı, isteğiniz dışında dağıtılmasını, üstüne para bilekazanabileceksiniz.Satıcı ve alıcı arasındaki ticaret akıllı sözleşmeler ile güvencealtına alınmıştır ve yapılacak veya alınacak ödemeler de PDATAtokenleri ile olacaktır. Blockchain’in eşsiz faydalarından olangüvenlik ve şeffaflık unsurları altında, hiçbir soru işareti olmadanticaret gerçekleşebilecektir. Alıcılar da araya giremediği içinmüşteri bilgileri çalınamayacak ve şirketler de veriyi direkt olarakkaynağından aldığı için daha fazla verim sağlayacaklardır.Platformun paylaşılan veriler için de kullanıcılarına ödemeyaptığını söylemekte fayda var.

Faydaları

Platformun kullanıcılarına sağladığı avantajları genel olarak özetlersek:

Finansal

Kullanıcılar normalde istekleri dışında paylaşılan kişiselverilerini, kendi istekleriyle pazarlayarak para kazanabilecekler.

Güvenlik

Kullanıcılar kendi verileri üzerinde tam kontrolü sağlamış olacaklar ve istekleri dışında verileri pazarlanmayacak.

kolaylık

Veriler herhangi bir aracı olmadan direkt olarak satıcı ve alıcı arasında paylaşılacak.Bu sayede daha kolay olacak.

Post Author: icohaberleri

icohaberleri

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
icohaberleriKriptoDunyasi Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
KriptoDunyasi
Guest
messiah

ethereum ile mi satın alacağız ?