INGOT COIN: Tek Projede Bir Çok Yenilik

Tek Projede Bir Çok Yenilik

ICO Güven Seviyesi 80%

Günümüzde kredi kartları aracılığıyla alışveriş yapan insan kitlesi bir hayli fazladır. Bu alışverişin kapsamı internet üzerinden yaptığınız alışverişten tutun da üzerinizde nakit yok diye marketten aldığınız ekmeğe kadar uzanır.

Kripto sektöründe ise aynı kredi kartı gibi dijital cüzdanlar meşhurdur. Her ne kadar çoğu kimse bilmese ve yaygın olmasalar da dijital cüzdanlar mantık olarak kredi kartı işlevi görmektedirler ve kripto para saklamanın yanı sıra kimlik bilgilerinizi de muhafaza ederler. Bu sistemin uzak doğu ülkelerinin bazılarında denenip başarılı olduğunu söylememde de fayda var.

İncelediğim INGOT Coin, yeni bir cüzdan projesi olarak karşımıza çıkıyor. ERC-20 yani Ethereum tabanlı olan proje, altyapısında çeşitli bileşenler olan entegre tek cüzdan olarak kendilerini tanımlamaktalar. Hedefledikleri ise kripto sektörünü tamamen günlük kullanıma açacak bir köprü oluşturmak. Yani, yeni bir ödeme yöntemi ile tüketicilerin finansal ihtiyaçları çok daha kolay ve tek bir ekosistemden çözülebilecek. Üstelik katılımcılar bu dijital cüzdanı ve ekosistemi kullandıkları için ödüllendirilecekler. Aynı, bazı kredi kartlarının arka planda bonus olarak puan biriktirmesi gibi.

Bunu yaparken kullandıkları Blockchain altyapısı ve Akıllı Sözleşmeler sayesinde platformun ve tüm paydaşların güvenliği güvence altına alınacaktır. Ayrıca yine bu teknolojinin bir nimeti olarak şeffaf işlemler sayesinde kimsenin kafasında bir soru işareti kalmadan her adım izlenebilir olacaktır.

Şu anda teknolojik altyapı olarak hiçbir sıkıntı yoktur. Fakat hala daha kripto para birimleri günlük yaşama entegre olamadı. Entegre olma denemelerinin olduğu 2-3 ülke sayabiliriz sadece. Buradaki asıl sıkıntı, ülkelerin yasakları veya soru işaretlerinden ziyade kullanıcıların kafasındaki soru işareti. O da nedir, en ufak bir örnek vermek gerekirse: Yemek yediniz ve ödemenizi BTC ile yapacaksınız. Peki dakikalarca beklemek zorunda olmak, para gönderiminin birkaç farklı madenciden onayını almak vb. süreçler işletmeyi olduğu kadar müşteri olarak sizi de yıpratmaz mı? Elbette çok zorlar. Fakat INGOT Coin kendi cüzdan teknolojisi içinde bunu da çözmüş, hem transferlerdeki komisyon ücretlerini düşürmüş hem de işlemlerin hızlı gerçekleşeceği bir altyapı tasarlamışlar.

INGOT COIN’in bünyesinde çok farklı bileşenler var demiştik. Bunlar neler kısaca bakacak olursak:

İlk olarak INGOT Coin Wallet’ları mevcuttur. Bu cüzdan ekosistemde barındırılan tüm kripto paralar için bir koruma sağlar. Aynı zamanda hızlı şekilde para transferini, para saklamasını taahhüt eder. Sektörün en büyük problemlerinden biri olan geleneksel kullandığımız para birimleri ile dijital paraların takaslanmasını da sağlayacaktır.

İkinci olarak INGOT Coin ICO Accelerator Platformları vardır. Adından da anlaşılacağı üzere ICO’su olan projeler için bir destek platformu olacaktır ve projelerin hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için bir itici güç olacaklar. Burada bir rehberlik hizmetinden de söz edebiliriz. Pazarlam stratejileri, Whitepaper oluşturma, yasal yönler, teknik kısımlar gibi bir çok alanda girişimciler desteklenecek ve eğitilecektir.

INGOT aynı zamanda INGOT Coin Crypto Certifier ile çok çeşitli eğitim hizmetleri düzenlemeyi kafasına koymuş bir projedir. Bu bir nevi sertifikalandırma programı olacak ve kripto sektörü/blockchain teknolojisi ile alakalı global standartlarda bir çok farklı içerikli ders programı düzenlemekteler.

0.1 IC
Token Supply

Bir diğer alanda INGOT Coin Exchange kısımları olacaktır. Yani bir borsa platformu kuracaklar. Platformun genel borsalardan farkı şu olacak ki, yeni biten ICO’ların tokenleri borsada listelenmek için kendilerine burada yer bulabilecekler. Aynı zamanda bu tokenlerin hepsi fiat para birimleriyle de takas olarak şekilde sistem düzenlenmiştir. Bütün bunların yanı sıra INGOT Coin Digital Bank ile kullanıcılara full time bir hizmet alma şansına erişecekler. Yüksek düzeydeki güvenlik sebebiyle kullanıcılar e-ödeme yapma, cari hesap açma, tasarruf hesabı açma gibi konularda sanki günümüzün geleneksel bankalarıyla çalışıyormuş rahatlığında işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Son olarak bahsedeceğim INGOT Coin Brokage, geleneksel para birimlerinden, hisse senetlerine kadar etkin bir piyasaya erişmenizi sağlayacaktır. Bu platform aynı zamanda bahsettiğim cüzdan/borsa ile entegre bir şekilde çalışacaktır ve yatırım için sizi birden fazla seçeneğe yönlendirebilme yetisi olacaktır.

ICO

Yazımı bitirmeden önce INGOT COIN’in ICO’su konusunda da bilgi vermek istiyorum.

Estonya merkezli projenin token sembolü IC’dir ve toplam 120 milyon adet token basılmıştır. Fiyat ICO döneminde 1 IC = 1 USD olarak belirlenmiştir. ICO, 1 Temmuz’da başlamıştır ve 11 Ağustos’ta kapanacaktır. Hedefledikleri Hard Cap 90 milyon dolar gibi çok yüksek bir seviyedir. Soft Cap’leri ise daha da şaşırtıcı olarak 37 milyon dolardır. Bir çok ICO’nun bu Soft Cap değerini Hard Cap rakamı olarak dahi belirleyemediği piyasaların durgun olduğu bir dönemdeyiz. Türkiye’den yatırım yapmak serbest ve BTC, ETH, USD, EUR para birimleriyle INGOT COIN’lerinizi satın alabilirsiniz.

DAHA FAZLA BEKLEME , HEMEN TIKLA

YATIRIM BİRİMLERİ > BTC, ETH, USD, EUR

Post Author: icohaberleri

icohaberleri

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
icohaberlerifurkan Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Hasan Burak
Guest
Hasan Burak

baya güzel bir proje gibi duruyor sence yatırım yapmalı mıyız ?