Bitcoin Madenciliği ve İklim Değişikliği

Bitcoin Madenciliğinin Enerji Problemi İklim Değişikliğini Tetikleyebilir !

Yayınlanan yeni bir araştırma, kripto para birimleri madenciliğinin büyük bir enerji problem olduğunu ve söz konusu problemin iklim değişikliğini olumsuz etkileyebileceğini ortaya koydu.

Katar Üniversitesi Asistan Profesörü Dr Jon Truby’nin yayınladığı “Decarbonizing Bitcoin: Law and Policy Choices for Reducing the Energy Consumption of Blockchain technologies and Digital Currencies” isimli araştırmada, kripto para birimleri madenciliğinin potansiyel yararlarının küresel olarak daha iyi anlaşılması için, söz konusu teknolojide sürdürülebilirlik yolunda adımlar atılması gerektiği belirtildi.

Bitcoin uzun bir süre daha burada olacak ve bu sebeple gelecek modellerin ekonomik ve sosyal yararlarla ters düşecek enerji tüketiminden bağımsız olarak tasarlanması gerekiyor.
Dr. John Truby
Asistan Profesör

Truby Bitcoin madenciliğinin genel olarak bakıldığında karbon emisyonlarına oldukça fazla katkı sağladığını ve söz konusu eylemlerin, belirli bir noktada iklim değişikliği etkilerinin hafifletilmesi için belirlenen kısıtlamalara olumsuz etki edecek bir düzeye çıkabileceğini belirtti. Truby ayrıca kripto para birimleri madenciliğinin enerji tüketiminde dijital para birimleri alanında çalışan kişilerin yaptıkları işin çevresel etkileri konusundaki duyarsızlıklarının da etkisi olduğunu vurgularken, bu konuda atılacak ilk adımlardan birinin daha iyi bir enerji yönetimi olabileceğini belirtti ve “Yüksek karbon emisyonuna sebep olmayacak protokoller uygulanmalı” dedi.

Araştırmada sürdürülebilir blok zinciri teknolojileri için kripto para birimleri madenciliği araçlarına getirilebilecek vergiler ve kısıtlamalar söz konusu enerji tüketiminin önüne geçilmesi için bir öneri olarak sunulurken, Truby emisyonu azaltacak ve çalışanları “karbonsuz” para birimleri geliştirmek için motive edecek yeniliklerin daha etkili olabileceğinin altını çizdi.

Post Author: icohaberleri

icohaberleri

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
icohaberlericoinoneCemal Dikici Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Cemal Dikici
Guest
Cemal Dikici

Minning makinaları ve kurulumu hakkında bir yazı paylaşabilir misiniz ?

coinone
Guest
coinone

ben de yapmayı düşünüyordum ama sonra vazgeçtim şuan fiyatlar düştü